poniedziałek, 23 lutego 2015

Dzień 53 & 54 - cukier

Przyznaję się do ogromnego lenia wczoraj. Padał deszcz, nie chciało się nic poza siedzeniem pod ciepłym kocem. Tak też zrobiliśmy ;) Dzisiaj mam za sobą skalpel 2, bo też ledwo zebrałam się do ćwiczeń.
Nie wiem co się dzieje. Wiosna idzie? Przesilenie jakieś mnie dopada?
Nie mam pojęcia, ale mam nadzieję, że ta niemoc szybko minie.
Pewnie potrzebuję jedynie trochę słońca i wszystko wróci do normy. Ostatnio jest ciągle mokro i pochmurno, pewnie dlatego człowiek na nic nie ma ochoty :/

Wrócę jeszcze na chwilę do tematu cukru. Znalazłam opinię Jamie Olivera na jego temat. Co prawda jest po angielsku, ale może google translate pomoże?
Warto przeczytać TUTAJ. Jamie jest za opodatkowaniem cukru podobnie jak opodatkowane są papierosy, a swoją opinię opiera o statystyki zachorowań spowodowanych zbyt dużą ilością zjadanego cukru. Badania przeprowadzone były w UK.
Warto obejrzeć również poniższy wywiad na temat cukru z profesorem Jerzym Ziębom. Pozwala on zwiększyć naszą świadomość chociażby na temat ilości spożywanego cukru, ale również jaki to ma wpływ na nasz organizm i organizmy naszych dzieci.Do jutra :)


2 komentarze:

  1. Wykłady Zięby są świetne. Stosujemy jego zalecenia, a teraz jeszcze bilansujemy diety z dziennikiem diety. Polecamy rodzinom.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My również. Polecam też książkę 'ukryte terapie' :)

      Usuń

Czekam na Wasze komentarze - każdy będzie dla mnie motywacją
Podpisywanie się pod komentarzem ułatwi mi odpisywanie Wam :)
Dziękuję:)


Waiting for your comments - all of them will be motivation for me
Thank you:)