niedziela, 5 stycznia 2014

Dzień 4 & 5

Dzięki Monice (narzeczonej mojego brata) zaczynam przygodę z callanetics :)
W ciągu całego zestawu trwającego około 50 min. ani razu nie poczułam biodra co nie powiem tym bardziej mnie zachęca do ćwiczeń. Monika mnie uprzedziła, że nagranie nie jest nowe i żebym się nie śmiała ze strojów itd. ;) Syn stwierdził, że kobiety wyglądają jak w strojach kąpielowych :)
Nie ma tam szybkiego tempa, ale nie jest też tak łatwo. Moje mięśnie potrzebują sporo rozciągania, bo babcie tam ćwiczące są o niebo lepsze ode mnie :p Chciałabym mieć taką formę w ich wieku, nie wspominając o figurach którymi mogą zawstydzić ogromną rzeszę nawet nastolatek - serio!

Pod pojęciem Callanetics kryje się system ćwiczeń fizycznych, które nakierowane są na utratę zbędnych kilogramów i wyrobienie masy mięśniowej, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.


Pomysłodawcą ćwiczeń Callanetics była Callan Pinckney i to od jej imienia pochodzi ich nazwa.
Callanetics obejmują proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne ćwiczenia fizyczne. Sprzyjają one uzyskaniu odpowiedniej sylwetki ciała – pod względem zarówno samej estetyki, jak i biorąc za punkt odniesienia względy typowo zdrowotne. W chwili obecnej ćwiczenia Callanetics zyskały bardzo dużą popularność, przede wszystkim dzięki swej prostocie i skuteczności.


'Callanetics – sposób na piękne ciało w dwa tygodnie.
W tym przypadku tytuł to nie jest czczy frazes. Naprawdę w ciągu dwóch tygodni, codziennego treningu możemy pięknie wyrzeźbić ciało. Wyraźnie będziemy mogli zaobserwować wysmuklenie nóg, podniesienie pośladków, spłaszczenie brzucha, ładną rzeźbę ramion.

Najistotniejsze w tych ćwiczeniach jest:

- odpowiednia postawa przy ćwiczeniach;
- kolejność;
- specyficzne ruchy ciała;
- liczba i czas powtórzeń;
- oddech;

Odpowiednia postawa przy ćwiczeniach. Należy bardzo dokładnie przestrzegać wskazówek dotyczących ułożenia ciała. Zwracamy baczną uwagę na pozycje stóp, kształt i wygięcie kręgosłupa.

Jeśli dane ćwiczenie jest na początku za trudne, na przykład nie możemy całkowicie wyprostować nogi w kolanach, czy wykonać pełnego skłonu. Należy po prostu ćwiczenie wykonywać z lekkim zgięciem nogi, a skłon robić do granicy bólu. Nic na siłę i, nic co boli! Jeśli w trakcie ćwiczenia, poczujemy drżenie mięśnia. Należy ćwiczenie na moment przerwać i zrobić nieco krótszą serię.

Kolejność. Ten program obejmuje: Rozgrzewkę, ćwiczenia zasadnicze na brzuch, ćwiczenia zasadnicze na nogi, na biodra oraz ćwiczenia rozciągające. Należy je wykonywać w takiej kolejności jak są podane i koniecznie wszystkie.

Ruchy, które w niektórych pozycjach wymagają bardzo drobnych, minimalnych „ruchów – powtórzeń” a w innych polegają na bardzo wolnym, dokładnym przełożeniu ciała lub członków do innej pozycji;

Poprzez „ruch-powtórzenie” rozumiemy bardzo minimalny ruch jakąś częścią ciała w granicy 10-15 cm; Powinny być wykonywane dość szybko 2-3 ruchy na sekundę.

Czas i długość treningu. Niektóre ćwiczenia należy wykonywać przez określony okres czasu np. 50 sekund, 100 sekund. A niektóre wymagają po prostu określonej liczby powtórzeń. Ten trening możemy wykonać w granicy 45 – 60 minut. Dobrze jest ćwiczyć z zegarkiem, w którym widać wyraźnie sekundowe naliczanie.

Oddech. Musimy pilnować oddechu. Na początku jest tendencja do zaciskania ust. Należy tego unikać. Wciągamy powietrze nosem, wydychamy ustami.

Autor: Agnieszka Zembrzycka


Jeśli ktoś chciałby się do mnie przyłączyć zachęcam :) Ja przyłączam się do Moniki i na pewno będzie to mój główny zestaw dopóki nie uporam się z wątpliwą kondycją swojego biodra :/
Ciekawa jestem jutrzejszego samopoczucia, bo nie powiem, uda mi drżały na koniec ;)
Warto też wpisać sobie w wyszukiwarkę hasło 'Callanetics efekty' ;)

Zaczynamy?
http://w476.wrzuta.pl/film/7zazl92bo1b/callanetics_-_callan_pinckney_lektor_pl

Udanego tygodnia :)
Ps. My po długiej przerwie wracamy jutro do rzeczywistości ;)

14 komentarzy:

 1. Nie znałam tych ćwiczeń, zastanowię się nad nimi. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrób sobie raz i zobaczysz wtedy czy warto się zastanawiać ;)

   Usuń
 2. Poczekam na Twoja opinie po 2 tygodniach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy :) A jeśli będzie pozytywna, nie będzie Ci szkoda, że mogłabyś być już po dwóch tygodniach ćwiczeń? ;p

   Usuń
  2. Szkoda raczej nie.Chodzi o to żeby coś z sobą robić,być aktywnym,zdrowym człowiekiem.Ćwiczę regularnie a zmienić ćwiczenia można zawsze:)
   Callanetics kojarzy mi się z jogą a jogę bardzo lubię mimo iz już nie praktykuje

   Usuń
  3. Zgadzam się z Tobą w 100% :) Dlatego tak bardzo męczyło mnie ostatnie nicnierobienie... Na szczęście po wczorajszych ćwiczeniach (poza zakwasami) czuję się świetnie. Myślę, że mogę spokojnie zaprzyjaźnić się z callanetics i czekać cierpliwie na kolejną wizytę u lekarza :)

   Usuń
 3. Sprobuje, chociaz jesli to wolne cwiczenia to obawiam sie nudy;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A jeśli ktoś potrzebuje dodatkowej wiedzy na temat czym jest Callanetics i jak się zabrać za ćwiczenia zapraszam tutaj: http://www.jestemfit.pl/artykuly/trening/callanetics-fitness-bez-zadyszki Callanet5ics był popularny w latach 80 kiedy powstał, a teraz pomału, pomaleńku znowu mówi się o nim coraz więcej. I oby :)

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Wasze komentarze - każdy będzie dla mnie motywacją
Podpisywanie się pod komentarzem ułatwi mi odpisywanie Wam :)
Dziękuję:)


Waiting for your comments - all of them will be motivation for me
Thank you:)